Maraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i z tej okazji zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w Maratonie Pisania Listów, organizowanym przez Amnesty International. Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki.

Każda edycja Maratonu Pisania Listów przekłada się na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób. Ostatnio cieszyliśmy się z uwolnienia Jebeura Mejri z Tunezji, Yorm Bophy z Kambodży, dwójki z więźniów sumienia z Placu Błotnego w Moskwie. Udało nam się doprowadzić do skrócenia wyroków, poprawy warunków w więzieniu, zapewnienia bezpieczeństwa.

Każdy może napisać list. Można to zrobić w domu, na spotkaniu z przyjaciółmi albo w jednym z miejsc maratonowych – w szkołach, kawiarniach, bibliotekach, biurach. W tym roku będziemy pisać w ponad 500 miejscach w całej Polsce. Można również podpisać się online na stronie Amnesty International Polska.